Zumba Mělník - cvičení, kurzy, lekce

Máte rytmus v těle? Trávíte každou volnou chvíli v posilovně, v parku nebo na kole? Chcete zkusit něco nového? Něco, co Vás stoprocentně fyzicky uspokojí? Máme pro Vás skvělý tip, který všechny vaše požadavky bez problémů naplní. Ano, hovoříme o Zumbě. V dnešní době nabízí každé menší i větší město v České republice možnost vyzkoušet nové a do jisté míry i revoluční cvičení zvané Zumba. Že nevíte, o co přesně jde? Pak nepřestávejte číst, následující odstavce jsou určeny přímo Vám, kteří hledáte studio na cvičení Zumba Mělník nebo přímo kurzy a lekce Zumby v Mělníku.

Co je to Zumba a jakou má historii

Vzhledem k tomu, že Zumba využívá latinskoamerických rytmů pro své cvičení, lze předpokládat, že kořeny a historie bude směřovat do jižní části amerického kontinentu. A je to pravda. V devadesátých letech Zumba skutečně vznikla na půdě jihoamerického státu Kolumbie. V této době zde vedl lekce cvičení kolumbijský trenér a cvičební asistent Alberto Perez, známý především pod svojí přezdívkou Beto.

Jednoho dne dorazil Beto na hodinu bez své kazety, kterou běžně používal jako hudební doprovod u svého cvičení. A tak musel improvizovat s tím, co kolem sebe našel. Podle slov samotného trenéra šlo o naprostou náhodu, poněvadž musel poskládat hudební podklad z toho, co kolem sebe našel. Tímto dal základy tolik fenomenální Zumbě. Máte-li chuť zkusit tuto velice energickou a temperamentní formu cvičení i Vy, pak neváhejte a kontaktujte ve svém místě některé z fitness center. Zumba v Mělníku, ale i v jiných regionech doslova pobláznila desítky dívek a žen.

Jaký je cíl Zumby

Zumba jako taková nemá vůbec žádné složité cíle. Pakliže začnete chodit na Zumbu pravidelně, jistě nám dáte za pravdu, že podstatou Zumby je odreagování od každodenního stresu, nasátí pozitivní energie a pochopitelně i fyzická aktivita, vedoucí k regulaci tělesné váhy. Zumba na Mělnicku je toho důkazem. Mnoho žen a dívek právě z těchto důvodů pravidelně dochází na jednotlivé lekce a doslova si je užívají.

Jaké je základní rozdělení Zumby a na co je dobré se připravit

Zumba se dělí na několik základních tříd. První třída, nebo-li level je pro začátečníky, kteří se Zumbou přicházejí poprvé do kontaktu. Obsahuje základní kroky, prostě nic složitého a náročného.

Druhá třída je již o něco málo složitější a obsahuje již prvky z latinskoamerických tanců. Jedná se tedy o určitou kombinaci tance a cvičení. Zumba Mělnicko a jiné regiony jsou plné různých center, kde právě tyto třídy preferují. Doporučujeme Vám nejprve se informovat. Jako začátečníci byste mohli mít nemalé problémy a místo zábavy by to byl pro Vás více zlý zážitek.

Další třídy jsou již víceméně specifické a určené pro užší okruh lidí. Jsou jimi například malé děti, nemocní lidé, kteří cvičí Zumbu v bazéně nebo ve specializovaných centrech. Mělník i jiná místa v České republice podporuje tuto činnost a je to jen dobře. Přejeme Vám, abyste si Zumbu užívali a měli z ní radost, tak jako my a další desítky žen a dívek.

A samozřejmě oblečení nebo DVD video s lekcemi na Zumbu, lze pořídit v jednom ze sportovních obchodů v Mělníku nebo v eshopech na internetu.

Hubnutí - spalování tuků

Hubnutí, dieta
Pro správné hubnutí nejen do plavek je potřeba nastavit správný životní styl. V prvním případě je nutné realizovat pravidelný aktivní pohyb a cvičení, navíc si upravit správně jídelníček se sníženou hodnotou tuků a cukrů.

Kolečkové brusle
Jak si udržet fyzičku v přírodě? Kolečkové brusle často i označované jako inline jsou nenásilným prostředkem, jak si příjemně rekreačně zasportovat a udržet si vlastní zdraví v optimálním stavu.